Gintaro papuošalų savybės ir svarba

2017.03.14

Gintaras – viena nuostabiausių ir labiausiai neįtikėtinų gamtos dovanų. Kiekvienas atrastas gintaro gabaliukas yra išskirtinis. Profesionalūs juvelyrai jį apdoroja minimaliai, tačiau visas gamtos sukurtas stebuklas išlieka ir tai tampa svarbiausia gintarinių papuošalų savybe. Gintaras susidaro iš sakų, kurie ir sukuria išskirtinę formą, spalvą… Labiausiai žmones stebina gintaro gabaliukuose užsikonservavę vabalai, augalai, kurie tūkstančius metų išliko taip ir nepakitę. Tiesa, tuometinis gintaro sakas buvo visiškai kitoks nei yra dabar, tad kiekvienas atrastas fosilijos gabaliukas yra toks svarbus. Lygiai taip pat kaip ir gintariniai papuošalai, kurių kiekvienas yra unikalus ir išskirtinio dizaino. Nuostabu, kadangi įsigydamas papuošalą galite būti tikras, kad daugiau niekas tokio paties nebeturės.

Gintaras lietuvių gyvenime

Šis lietuvių auksas populiarus visame pasaulyje. Tobulai suderinta estetika su gydomosiomis savybėmis paskatina ne tik įsigyti, tačiau ir kiekvieną dieną nešioti šiuos nuostabius papuošalus. Gintaro papuošalai labai dažnai dovanojami, kadangi taip perduodama teigiama energija.

Gintariniai papuošalai yra tarsi lietuvių simbolis. Nepaisant to, kad ir kitos šalys gali džiaugtis turį šią gamtos duotą dovaną, tačiau būtent baltai patys pirmieji pradėjo kalbėti apie geltoną auksą, kurį jiems atneša jūra. Gyvenimas kinta, tačiau tikri, žemiški dalykai nesikeičia. Ne tik lietuviai, tačiau ir kitų šalių gyventojai labai vertina gintaro papuošalus, kurie pasižymi ne tik išskirtiniu grožiu, tačiau ir tvirtumu. Jeigu gintaro gabaliuke tūkstančius metų užsikonservavęs vabaliukas visiškai nepakito – įsivaizduokite, kokia tai tvirta medžiaga.

Gintaro atsparumas

Tokie patys nesunaikinami yra ir gintariniai papuošalai, kuriems nebaisi drėgmė, tiesioginiai saulės spinduliai, šaltis arba karštis… Jų nešiojimas nereikalauja jokių žinių, o nenusiimti nuo kūno galima ištisus metus.

Gintaras – mūsų auksas, kuris savyje slepia ne tik prabangą, tačiau ir šilumą bei jaukumą.